Archeologiedagen: Oog in oog met het verleden. Beleef archeologie in Bergelen!
- 31 mei 2026 - 10u00 tot 17u00
In provinciedomein Bergelen brengen we het verleden tot leven tijdens de Archeologiedagen. Voor jong en oud openen we een nieuwe archeologische kijkkast met vondsten uit een Gallo-Romeins grafveld langs de Hemelhofweg in Gullegem.
Ontdek hoe crematie en begrafenisrituelen verliepen, en bewonder originele vondsten zoals aardewerken potten en crematieresten. Deze vondsten vertellen het verhaal van mensen die hier leefden van de late ijzertijd tot in de Romeinse periode.
Archeologen zijn aanwezig en geven doorlopend uitleg bij de vondsten en het onderzoek. Zo krijg je een helder en boeiend beeld van het verleden.
Daarnaast is er re-enactment uit de late ijzertijd met demonstraties die het verleden tot leven brengen. Je kan ook een Gallo-Romeins geïnspireerd hapje en drankje proeven, een archeologisch ganzenbord spelen, een archeologische plaktattoo nemen en scherven puzzelen.
Doorlopend programma van 10u tot 17u. Gratis toegang voor iedereen.
Praktische informatie
- 31 mei 2026 - 10u00 tot 17u00
- Prijs Gratis
Ook interessant